Ana sayfa Logomuz

Logomuz

ARMAMIZIN TARİHİ

Kulübümüzün ilk amblemini,aynı zamanda futbolcusu olan sol kanat oyuncusu Ercan Karataş çizmiştir.Dönemin oyuncuları,mahalle takımını temsil edecek bir armaya ihtiyaç duymuşlardır.Kulübün sarı siyah renklerine sadık kalan futbolcular,takım armasının da sarı ve siyahtan oluşmasına karar vermişler,arma çiziminde de bu renkler kullanılmıştır.

 

Mahalle takımı olarak ilk kez 2002’deki bir turnuvaya katılan takımımızın kuruluş yılı bu sebepten dolayı 2002 olarak kabul edilmiş ve armaya eklenmiştir.
Armanın ortasına göğüs kısmına gelecek şekilde kulübün adının baş harfleri “KŞS” eklenmiş, “Ş” harfinin ortasına da bir futbol topu eklenmiştir.Yuvarlak olan armanın etrafına kulübün adı yazılmış sol ve sağ tarafa üçer olmak üzere toplamda 6 yıldız konulmuştur.

Fakat daha sonra “Şimşek” adını temsil edecek bir motif kullanılması gerektiğini düşünen oyuncular “Ş” harfinin üzerindeki futbol topunu kaldırıp açık sarı renkli bir “şimşek” motifi eklemişler,armadaki arka plan rengi olan siyah yerine de beyazı koymuşlardır.Böylece kulübün 3.rengi beyaz olmuştur.Takımın yeni arması ilk kez 2016-2017 sezonu sarı siyah parçalı formada kullanılmıştır.